تعداد افراد آنلاین 2 نفر
بازدید امروز 282 بار
بازدید ماه قبل 59,982 بار
بازدید کل 2,700,255 نفر

بازدید معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی از خط تولید وتوسیدر دامی

بازديد معاون  امور دام وزير جهاد كشاورزي از خط توليد وتوسيدر دامي

 

دكتر مرتضي رضايي معاون امور دام وزير جهاد كشاورزي در راس هيئتي از خط توليد وتوسيدر دامي  در پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران بازديد كرد. وي با اشاره به  ظهور شركت هاي دانش بنيان در عرصه دارويي و كشاورزي كشور، هدف از اين بازديد را حمايت از توليد داخلي عنوان كرد.
دكتر تقي زاده عضو هيئت علمي پژوهشگاه و مجري طرح توليد وتوسيدر دامي در  حاشیه بازدید معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما برای تولید این محصول از ارز آزاد استفاده می‌کنیم درحالی که واردکنندگان برای واردات محصول ارز دولتی می‌گیرند و این موضوع امکان رقابت را از ما گرفته است.
وي ظهار داشت: تولید این وتوسیدرها از فناوری‌های جدید و دانش فنی پیچیده برخوردار است، این محصول آهسته رهش است و برای چند قلوزایی و باروری دام‌های سبک و سنگین استفاده می‌شود.
استاد پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی افزود: یکی از مهمترین مشکلات در خصوص تولید این محصول ورود کالاهای مشابه با استفاده از ارز دولتی است. این کارگاه تولیدی، توانایی تولید بیش از ۳۰ هزار وتوسیدر گوسفندی و همچنین ۱۰۰ هزار وتوسیدر گاوی را دارد و می‌تواند نیاز داخل را به این محصول به صورت کامل تأمین کند.
وی تصریح کرد: کیفیت محصولات تولیدی در این کارگاه نسبت به محصولات وارداتی بالاتر است و به لحاظ قیمتی نیز با قیمت پایین‌تر به بازار عرضه می‌شود.
گفتني است، در اين بارديد دكتر رفيعي پور رئيس سازمان دامپزشكي كشور نيز حضور داشت.
این بازدید به منظور بررسی راه‌های کاهش واردات این محصول به خصوص با ارز دولتی با توجه به توان تولید داخلی انجام شد.

  

   1398/8/13 14:25

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )