پژوهشكده فرايند پليمرها
(Polymer Processing Faculty)

 
پژوهشكده فرايند پليمرهاي پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران يكي از قدیمی‌ترین پژوهشکده‌های اين پژوهشگاه است كه در زمینه‌های مختلف فراورش پليمرها (لاستيك­، پلاستيك­، كامپوزيت­،  رنگ، رزين و روكش­هاي سطح) به فعالیت‌های پژوهشي، آموزشي و خدمات آزمايشگاهي و كارگاهي مشغول است. كادر هیئت‌علمی اين پژوهشكده در حال حاضر 30 نفر شامل 5  استاد، 9  دانشيار، 14  استاديار و 2 مربی است. اين پژوهشكده از چهار گروه پژوهشي پلاستيك، لاستيك، كامپوزيت، رنگ، رزين و روكشهاي سطح تشکیل‌شده است.اين گروه­ها از قديمي‌ترين و مجرب‌ترين گروه‌هاي تخصصي پژوهشگاه مي‌باشند.

چشم انداز

پژوهشکده فرايند پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران يكي از مهم ترين نهادها برای تحقيق و آموزش در زمينه فراورش پليمرها برای تحقيقات و کارهای عملی در اين زمينه خواهد بود.


فعاليتهاي پژوهشكده

فعاليت­هاي عمده اين پژوهشكده انجام پروژه ­هاي تحقيقاتي براساس فرايندهاي اختلاط، آميزه‌سازي، اصلاح، آلياژسازي، شكل دهي و تقويت پليمرها و نهايتاً ساخت محصولات جديد پليمري از پليمرهاي مصنوعي و طبيعي است. دستيابي به دانش­هاي فني جديد در اين زمينه­ ها در مقياس­هاي آزمايشگاهي تا نيمه صنعتي از برنامه ­هاي اصلي اين پژوهشكده است.

گروه­ هاي پژوهشي اين پژوهشكده علاوه بر انجام پروژه­هاي پژوهشي تخصصي خود، فعاليت­هاي ديگري نيز دارند كه مهمترين آنها عبارتنداز:

  • ارائه خدمات مشاوره­اي
  • انجام آزمونهای مورد نیاز صنعت در زمینه های مرتبط
  • تدريس در دوره ­هاي كارشناسي ارشد و دكتري و راهنمايي و هدايت پايان‌نامه‌هاي مقاطع مذكور
  • برگزاري دوره­ هاي كاربردي كوتاه مدت و كارگاه­ هاي آموزشي براي كارشناسان شاغل در صنعت
  • برگزاري سمينارهاي ملي و بين المللي و همچنين ارائه مقاله در اين سمينارها
  • چاپ و انتشار مقالات و دستاوردهاي پژوهشي در نشريات معتبر علمي
  • ثبت اختراعات داخلي و خارجي، تهيه گزارشات پروژه­ هاي تحقيقاتي و تدوين كتب تخصصي
  • همكاري در امور اجرايي پژوهشگاه

اعضاي هيئت علمي پژوهشكده فرايند پليمرها به تفكيك گروه پژوهشي

 

گروه پژوهشي

رديف

نام و نام خانوادگي

رتبه علمي

ايميل

تلفن

پلاستيك

1

جلیل مرشدیان

استاد

J.Morshedian@ippi.ac.ir

48662421

2

علی اکبر یوسفی

استاد

A.Yousefi@ippi.ac.ir

44780020

3

مرتضی احسانی  

دانشيار

M.Ehsani@ippi.ac.ir

44780045

4

یوسف جهانی

دانشيار

Y.Jahani@ippi.ac.ir

48662430

5

حسینعلی خنکدار   

دانشيار

H.Khonakdar@ippi.ac.ir

48662432

6

محمد رضوی نوری

دانشيار

M.Razavi@ippi.ac.ir

48662417

7

اسماعیل قاسمی   

دانشيار

I.Ghasemi@ippi.ac.ir

48662299

8

شروین احمدی   

استاديار

Sh.Ahmadi@ippi.ac.ir

44780091

9

حامد عزیزی

استاديار

H.Azizi@ippi.ac.ir

48662097

لاستيك

1

ميرحميدرضا قريشي

استاد

M.H.R.Ghoreishy@ippi.ac.ir

48662434

2

محمد كرابي

دانشيار

M.Karabi@ippi.ac.ir

48662414

3

قاسم نادري

دانشيار

G.Naderi@ippi.ac.ir

48662520

4

فرود عباسي

استاديار

F.Abbasi@ippi.ac.ir

48662461

5

صديقه سلطاني

مربي

S.Soltani@ippi.ac.ir

48662403

كامپوزيت

1

مسعود اسفنده

استاد

M.Esfandeh@ippi.ac.ir

44780024

2

محمد حسين بهشتي

استاد

M.Beheshty@ippi.ac.ir

44780027

3

سيدعليرضا ثابت

استاديار

A.sabet@ippi.ac.ir

48662426

4

راضي صحرائيان

استاديار

S.Razi@ippi.ac.ir

48662504

5

اميرمسعود رضادوست  

استاديار

A.Rezadoust@ippi.ac.ir

48662468

رنگ، رزين و روكشهاي سطح

1

محمد جلال‌الدين ظهوريان‌مهر

دانشيار

M.Zohuriaan@ippi.ac.ir

48662451

2

سيد مجتبي ميرعابديني  

دانشيار

M.Mirabedini@ippi.ac.ir

48662401

3

امير ارشاد لنگرودي

دانشيار

A.Ershad@ippi.ac.ir

48662443

4

حسين بوهندي

استاديار

H.Boohendi@ippi.ac.ir

48662449

5

شهلا پازكي‌فرد

استاديار

S.Pazokifard@ippi.ac.ir

48662508

6

علي سليمي

استاديار

A.Salimi@ippi.ac.ir

48662402

7

كوروش كبيري

استاديار

K.Kabiri@ippi.ac.ir

48662450
















 

 

 

 

 

 

پژوهشكده فرايند پليمرهاي پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران آمادگي خود را جهت:

  • انجام پروژه­هاي تحقيقاتي،
  • توسعه دانش فنی
  • برگزاري دوره­هاي آموزشي،
  • ارائه خدمات آزمايشگاهي،
  • مشاوره و نمونه سازي با فرايندهاي مختلف و طراحي و ساخت قطعات مهندسي پلاستيكي، لاستيكي، كامپوزيت يا فايبرگلاس
  • مشاوره در زمینه معرفی، ساخت و کنترل کیفیت، چسب­ها، پوشش­ها و رزین­های مصرفی

اعلام مي­دارد. جهت اطلاعات بيشتر با دفتر پژوهشكده يا عضو هيات علمي ذي ربط تماس حاصل شود.


رئيس پژوهشكده:  دكتر ميرحميدرضا قريشي
مسئول دفتر:  خانم رزاقي
تلفن  44780027 و  48662100   دورنگار              E mail: info@ippi.ac.ir       44780032