ثبت اختراعات

تدوين و ثبت نوآوري‌هاي قابل صنعتي شدن يك پژوهشگر در قالب ثبت اختراع، يكي از ضرورياتي است كه اهميت آن امروزه بيش از گذشته احساس مي‌شود. با انجام ثبت اختراع، مخترع كل اختراع خود را براي جامعه افشا مي‌كند كه اين كار به پيشرفت جامعه بشري و توليد فناوري مي‌انجامد و در ازاي آن، جامعه حقوق انحصاري اختراع را در جهت كسب منفعت در مدت زمان مشخص به مخترع اعطا مي­كند. در همين راستا، پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران به عنوان قطب پژوهشی و علمی کشور در زمینه علوم و فناوري پلیمر و پتروشیمی سعي در ارائه دستاوردهاي حاصل شده با كمك فعالیت‌های شبانه­روزی پژوهشگران، و محققین خود به جامعه دارد. در ادامه مشخصات ثبت اختراع هاي بين المللي و همچنين ثبت اختراع هاي داخلي سالهاي اخير پژوهشگاه آورده شده است

 

فرایند داوری اختراع(مراجعين خارج از پژوهشگاه):

 

1-  دریافت درخواست داوری از اداره ثبت اختراعات(مالكيت معنوي قوه قضائيه)

2- تماس با مخترع از طريق پست الكترونيكي مندرج در نامه استعلام

3-  اعلام هزينه داوري و شماره حساب به متقاضي از طريق پست الكترونيكي با مهلت 20 روزه از تاریخ نامه استعلام

4- پرداخت هزينه داوري و ارسال تصویر رسید بانکی توسط متقاضي به آدرس ipo@ippi.ac.ir   (پرداخت از طریق سامانه­های بانکی نیز قابل قبول است).

5-  انجام ارزیابی توسط داور پرونده( دوره ارزیابی بين 3 تا 5 ماه مي­باشد، ترجیحا متقاضی بعد از گذشت 45 روز از تاریخ واریز هزینه داوری حساب کاربری خود را مدام پیگیری نماید.)

6- ارسال پاسخ نامه استعلام به اداره ثبت اختراعات

 

 هزینه­ های داوری:

هزینه های زیر برای داوری ۱۰ ادعا می باشد. در صورتی که ادعانامه بیش از ۱۰ ادعا باشد،  به ازای هر ادعای اضافی براي اشخاص حقيقي/حقوقي به ترتيب مبلغ 1.000.000/1.500.000 ریال مازاد بر مبالغ فوق دریافت می شود.

شخص حقیقی 30.000.000 ریال

شخص حقوقی(يا حداقل يكي از مالكين حقوقي باشد.): 50.000.000 ریال

تعرفه ادعانامه اصلاحي حقيقي: 15.000.000 ريال

تعرفه ادعانامه اصلاحي حقوقي: 20.000.000 ريال

لطفا جهت پرداخت هزینه ارزیابی، بعد از دریافت ایمیل تحت عنوان "هزینه داوری" از این واحد ظرف 20 روز از تاریخ نامه صادره مالکیت صنعتی اقدام فرمائید. بدیهی است بعد از اتمام مهلت قانونی در صورت عدم پرداخت هزینه داوری توسط متقاضی، پاسخ استعلام مبنی بر عدم امکان داوری به اداره ثبت اختراعات ارسال خواهد گردید.

 

در صورت دريافت گزارش داوري از ارزياب، پاسخ استعلام به اداره ثبت اختراعات ارسال خواهد گرديد. بديهي است مسئوليت پيگيري اظهارنامه بر عهده متقاضي مي­ باشد.


در صورت داشتن هرگونه سوال، متقاضي مي تواند از طریق تلفن 48662066-021 و يا ايميل اين واحد به آدرس ipo@ipp.ac.ir تماس حاصل نماید. 

      واحد مالكيت فكري - پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران - ياسر جهانگيري

    تلفن تماس : 48662066-021

آدرس الكترونيكي: ipo@ippi.ac.ir