گروه فناوری اطلاعات و خدمات رایانه ای                

در دنياي امروز موفقيت در طرح هاي پژوهشي بدون استفاده از رايانه تقريبا غيرممكن و يا دست كم بسيار دشوار است. پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران از بدو تاسيس به اين مهم توجه ويژه اي مبذول نموده و از همان آغاز اقدام به ايجاد يك پايگاه مجهز رايانه اي كرده است.
عمده ترين مسئوليت بخش رايانه ارائه خدمات جهت دسترسي به اينترنت و E-mail و تأمين نيازهاي فني مربوط به نرم افزار و سخت افزار در ديگر واحدها مي باشد.
در حال حاضر تمام بخش هاي رايانه اي به پايگاه اصلي متصل هستند.
بخش رايانه پژوهشگاه يك شبكه فعال ميباشد كه از 18 سرويس دهنده فيزيكي و 15 سرويس دهنده مجازي برخوردار است. كليه اطلاعات پژوهشگاه در يك پايگاه اطلاعاتي (Website) مستقل موجود است. اين اطلاعات به صورت مداوم بازسازي و به روز مي شود. علاقمندان به اين اطلاعات مي توانند با مراجعه به آدرس http://www.ippi.ac.ir از آن استفاده كنند.
سيستم رايانه پژوهشگاه در حال حاضر از طريق مركز تحقيقات فيزيك نظري و مبنا تلکام و با استفاده از خطوط فيبر نوري و بيسيم با ظرفيت 70mb/s به اينترنت متصل است.
كليه اطلاعات بخشهاي مختلف از قبيل كتابخانه، نشريه و اطلاعات پروژه اي پژوهشگاه به صورت بانكهاي اطلاعاتي بر روي Web-site پژوهشگاه موجود و قابل جستجو است.
شبكه داخلي پژوهشگاه با بيش از 750 كاربر و 500 نود، فعال مي‌باشد.
كليه اعضاي هيأت علمي، دانشجويان دوره هاي كارشناسي ارشد و دكتري مي توانند به صورت تمام وقت از خدمات شبكه رايانه اي پژوهشگاه استفاده كنند.
سيستم هاي رايانه اي پژوهشگاه علاوه بر نرم افزارهاي عمومي و گرافيكي به نرم افزارهاي تخصصي نيز مجهز است.

نام و نام خانوادگی

عنوان

ایمیل

شماره تماس

عکس

سعید قربانزاده

رئیس واحد کامپیوتر و شبکه

s.ghorbanzadeh@ippi.ac.ir

48662286

 

ویدا سلطانی

کارشناس نرم افزار

v.soltani@ippi.ac.ir

48662099

 

مجید انوشه

کارشناس نرم افزار

m.anosheh@ippi.ac.ir

48662093

 

میثم ناصرسرایی
کارشناس سخت افزار
meysam.n@ippi.ac.ir
48662226