بازدید معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی

بازدید معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی از خط تولید وتوسیدر دامی

دكتر مرتضي رضايي معاون امور دام وزير جهاد كشاورزي در راس هيئتي از خط توليد وتوسيدر دامي  در پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران بازديد كرد. وي با اشاره به  ظهور شركت هاي دانش بنيان در عرصه دارويي و كشاورزي كشور، هدف از اين بازديد را حمايت از توليد داخلي عنوان كرد.
دكتر تقي زاده عضو هيئت علمي پژوهشگاه و مجري طرح توليد وتوسيدر دامي در  حاشیه بازدید معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما برای تولید این محصول از ارز آزاد استفاده می‌کنیم درحالی که واردکنندگان برای واردات محصول ارز دولتی می‌گیرند و این موضوع امکان رقابت را از ما گرفته است.
وي ظهار داشت: تولید این وتوسیدرها از فناوری‌های جدید و دانش فنی پیچیده برخوردار است، این محصول آهسته رهش است و برای چند قلوزایی و باروری دام‌های سبک و سنگین استفاده می‌شود.
استاد پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی افزود: یکی از مهمترین مشکلات در خصوص تولید این محصول ورود کالاهای مشابه با استفاده از ارز دولتی است. این کارگاه تولیدی، توانایی تولید بیش از ۳۰ هزار وتوسیدر گوسفندی و همچنین ۱۰۰ هزار وتوسیدر گاوی را دارد و می‌تواند نیاز داخل را به این محصول به صورت کامل تأمین کند.
وی تصریح کرد: کیفیت محصولات تولیدی در این کارگاه نسبت به محصولات وارداتی بالاتر است و به لحاظ قیمتی نیز با قیمت پایین‌تر به بازار عرضه می‌شود.
گفتني است، در اين بارديد دكتر رفيعي پور رئيس سازمان دامپزشكي كشور نيز حضور داشت.
این بازدید به منظور بررسی راه‌های کاهش واردات این محصول به خصوص با ارز دولتی با توجه به توان تولید داخلی انجام شد.