همایش ها و دوره های آموزشی
.

معرفي پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران

اين پژوهشگاه در سال 1365 با عنوان "مركز تحقيقات و توسعه علوم و تكنولوژي پليمر" آغاز به كار كرد و متعاقبا نام آن به پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران تغيير يافت. اين پژوهشگاه با هدف توسعه علوم و فناوري مواد پليمري و پتروشيميايي، تربيت نيروي انساني متخصص و پژوهشگر، تقويت ارتباط با صنعت و دانشگاه، رفع نيازهاي كشور در اين رشته فني و مشاركت در توليد جهاني علم تاسيس شده است. هم اكنون اين پژوهشگاه تابعه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با زيربناي 45000 مترمربع درزميني به مساحت 17 هكتار در شهرك علم و فناوري پژوهش در كيلومتر 15 اتوبان تهران-كرج واقع است. اين پژوهشگاه افزون بر دارا بودن 11 كارگاه و 22 آزمايشگاه تخصصي، مركز رشد فناوري پليمر، مركز كامپيوتر، مجهزترين و غني ترين كتابخانه تخصصي پليمر در ايران، قسمت‌هاي اداري‌ و ‌مالي و بخش‌هاي خدمات پشتيباني، از امكانات جانبي خانه­ هاي سازماني براي اسكان اعضاي هيات علمي، درمانگاه، خوابگاه دانشجويان، رستوران و آمفي تئاتر بر خوردار است.
اين پژوهشگاه داراي 4 پژوهشكده (علوم پليمر، فرايند پليمرها، پتروشيمي و مهندسي)، 3 معاونت (پژوهشي، فناوري، توسعه مديريت و منابع)، 14 گروه پژوهشي و 2 قطب علمي است. همچنين كانون كاتاليست‌هاي پليمري ايران در اين پژوهشگاه مستقر است. پژوهشگاه در راستاي انتشار آخرين دستاوردهاي پژوهشي در زمينه­ هاي مختلف علوم و تكنولوژي پليمر، مجله علوم و تكنولوژي پليمر(علمي-پژوهشي) و بسپارش (ترويجي) را به زبان فارسي و مجلات Iranian Polymer Journal (ISI) و Polyolefin Journal را به زبان انگليسي با محتواي متفاوت منتشر مي­كند.
محققان پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران بعنوان سرمايه اصلي اين پژوهشگاه، در طي سال‌هاي فعاليت خود علاوه بر اجراي موفقيت‌آميز طرح‌هاي پژوهشي كاربردي، صنعتي، توسعه ­اي و بنيادي قابل توجه و ارائه هزاران خدمات آزمايشگاهي به صنعت پليمر، با چاپ مقالات در نشريات علمي و پژوهشي داخل و خارج كشور مشاركت گسترده­اي در توليد جهاني علم داشته‌اند. اين پژوهشگاه در كنار فعاليت‌هاي اصلي پژوهشي با برگزاري دوره‌هاي آموزشي كوتاه ‌مدت و بلند مدت كارشناسي ارشد و دكتري مهندسي پليمر، نقش موثري در تربيت نيروي انساني متخصص و پژوهشگر داشته است. همچنين با برپائي سمينارهاي علمي ملي و بين‌المللي نقش موثري در ترويج و اشاعه علوم و تكنولوژي پليمر داشته است. درطي سالها پژوهش، دانش­هاي عميقي در زمينه­ هاي مختلف علوم و تكنولوژي پليمر فراهم شده است.  


عناوين دانش­هاي توسعه يافته

مسئولين و مديران پژوهشگاه

سمت نام و نام خانوادگي تلفن مستقيم E- mail
رئيس پژوهشگاه دكتر مهدي نكومنش 44787020 M.Nekoomanesh@ippi.ac.ir
معاون پژوهشي دكتر حسن عربي 44787024 H.Arabi@ippi.ac.ir
معاون فناوري دكتر محمد حسين بهشتي 44787159 M.Beheshty@ippi.ac.ir
معاون توسعه مديريت و منابع دكتر مسعود اسفنده 44787045 M.Esfandeh@ippi.ac.ir
رئيس پژوهشكده علوم پليمر دكتر جلال برزين 44787026 J.Barzin@ippi.ac.ir
رئيس پژوهشكده فرايند پليمرها دكتر علي‌اكبر يوسفي 44787027 A.Yousefi@ippi.ac.ir
رئيس پژوهشكده مهندسي دكتر حسين عابديني 44787028 H.Abedini@ippi.ac.ir
رئيس پژوهشكده پتروشيمي دكتر حميد صالحي 44787041 H.Salehi@ippi.ac.ir
مدير مركز رشد فناوري پليمر دكتر شروين احمدي 44787091 Sh.Ahmadi@ippi.ac.ir
مدير روابط عمومي  و دفتر رياست دكتر عليرضا ثابت 44787048 A.Sabet@ippi.ac.ir
مدير ارتباط با صنعت و مراكز علمي دكتر حامد عزيزي 44787050 H.Azizi@ippi.ac.ir
مدير برنامه‌ريزي و نظارت دكتر مجيد غياث 44787049 M.Ghiass@ippi.ac.ir
مدير آموزش و تحصيلات تكميلي دكتر اسماعيل قاسمي 44787054 I.Ghasemi@ippi.ac.ir
مدير آزمايشگاه مركزي دكتر محمد عطايي 44787055 M.Atai@ippi.ac.ir
مدير اداره نشر دكتر عليرضا مهدويان 44787051 A.Mahdavian@ippi.ac.ir